Trójmiejska Liga Hokeja

Trójmiejska Liga Hokeja

Polish Czech English Finnish German Russian Slovak Swedish
Start TLH News Mecze (2008/2009) Mad Dogs i Goldwell w finale!

czw

12

mar

2009

Mad Dogs i Goldwell w finale! Drukuj
TLH - Mecze (2008/2009)
Wpisany przez Karol Przybyła oraz Natalia Konicz   
czwartek, 12 marca 2009 01:50
Mad Dogs - Dragons

Dzisiejszy mecz pomiędzy Mad Dogs Sopot a Dragons Gdańsk miał dać odpowiedź na pytanie, które drużyny zagrają w finale TALH, a które w finale "pocieszenia", czyli meczu o 3 miejsce. Przed rozpoczęciem meczu każda z 3 drużyn miała szanse na grę w finale. Mad Dogsom wystarczył remis, a nawet przegrana 1 bramką, jednakże przy wyższym wyniku. Dragonsi musieli pokonać swoich rywali różnicą 2 bramek lub zwyciężyć 1, lecz przy wyniku 5:4 lub wyższym. Mecz przebiegał w bardzo szybkim tempie. Zawodnicy co chwila lądowali na ławce kar. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 3:3, który wyjaśnił tą zawiłą sytuację. W meczu o 1 miejsce TALH zagrają drużyny Mad Dogs Sopot oraz obrońcy tytułu sprzed roku Goldwell Gdańsk. W meczu o 3 miejsce Dragons Gdańsk czekają na rywala ze spotkania pomiędzy GKH Gdynia i Media Team (poniedziałek godzina 22:00)

Minione spotkanie było meczem o "być albo nie być" dla Smoków. Mimo iż przegrane dla nich, to trzeba przyznać, że rozegrali je na naprawdę wysokim poziomie. Wielu kibiców cieszył fakt, iż nasza liga się wyrównuje. Najciekawsze bowiem sytuacje stwarzali Dragonsi, brakowało im jednak skuteczności, a strzałów oddali o wiele więcej niż Mad Dogsi, przynajmniej w pierwszej połowie meczu. Zielono-białym należy przyznać, że trzymali się w tercji przeciwnika gdy już w nią wjechali. "Wściekłe Psy" ograniczały się niemalże jedynie do kontr. Podobnie ci pierwsi wygrali większość wznowień. Dragonsi grali ładny i ciekawy hokej, natomiast Mad Dogsi grali jedynie swoje podstawy, a ich czołowi zawodnicy byli często niewidoczni. A jako ze MD są silną drużyną, szybką i wyćwiczoną taktycznie, to czasem nie muszą zbyt wiele pokazać, żeby mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Mad Dogs - Dragons

Zawodnicy Dragons organizują wyjście z własnej tercji

Pierwsza bramka strzelona została przez Jacka Tyczyńskiego, który uwolnił swoich obrońców od napaści przeciwnika i sam bez pomocy kolegów wjechał do tercji zielono-białych i pokonał bramkarza. Mad Dogsi grali wtedy w osłabieniu. Już 2 minuty później do remisu doprowadziła formacja Adam Marcinkowski - Marcin Lisek, którzy to ominęli obrońców, nie ustawionych zresztą odpowiednio na swoich pozycjach. Niedługo potem, gdy na karę powędrował zawodnik "Smoków" Karol Szpilewski, jedynie 5 sekund "Pieski" potrzebowały na podwyższenie wyniku, a autorami gola byli Michał Żołnowski (br) i Jacek Tyczyński (as). W okolicach 20 minuty spotkania gra stała się bardziej agresywna i nerwowa, a spowodowane było to ilością kar nałożonych przede wszystkim na zawodników z Sopotu oraz brakiem skuteczności i niedokładności konstruowanych akcji. Kiedy ławka kar biało-niebieskich wypełniła się niemal po brzegi, a odesłanymi na nią byli Chyliński, Libacki i Kaczmarek, Dragonsom nie udało się wykorzystać gry w podwójnej przewadze. Zawodnicy grali szeroko, dużo rozgrywali krążek między sobą, jednak bezowocnie. Nie wykorzystali oni żadnej z przewag, a mieli ku temu wiele sposobności. W tym elemencie gry należy pochwalić natomiast Mad Dogsów, którzy 2 bramki strzelili grając 5 na 4, a jedną 4 na 5. Chwilę później ławka MD znów była pełna (Stachowiak 2+2, Libacki 2), a po stronie Dragonsów karę odsiadywał Marcin Lisek. Jednak znów przewaga 2 zawodników nie przyniosła bramek.

Mad Dogs - Dragons

Mateusz Piaszczyński przedziera się w tercji środkowej, w czym próbuje mu przeszkodzić Wojciech Chyliński

Od początku drugiej połowy do ataków przystąpili Mad Dogsi. Najlepszy w tym spotkaniu zawodnik biało-niebieskich, Jacek Tyczyński, próbował przechytrzyć obrońców przeciwnika, ale za dużo mieszał krążkiem i w rezultacie nie udało mu się dojechać do bramki. W odpowiedzi na straconą bramkę pognał Kołodziejczak, ale też zakończyło się bez zmiany wyniku. Sztuka ta powiodła się natomiast Maciejowi Nowopolskiemu. Strzał Damiana Lipińskiego odbity od słupka dobił właśnie Nowopolski. I mamy kolejne wyrównanie na 2:2! W tym momencie Mad Dogsi stanęli, podobnie jak w meczu z Goldwellem przy korzystnym wyniku. Na szczęście niedługo później obudzili się nieco i zdobyli przewagę na lodzie nad zmęczonymi już chyba "Smokami". Jednak nikt nie odpuszczał, tempo gry znowu przyspieszyło, a ostatnie 10 minut spotkania zawodnicy latali od bramki do bramki. O czas poprosiła drużyna z Sopotu, po czym hokeiści zaczęli więcej atakować, ale bramkarza nie pokonali ani Tyczyński, ani Stachowiak. Dopiero kolejną przewagę liczebną zawodników na lodzie (na karze był Bartosz Purzyński) wykorzystał Piotr Kocemba. Otrzymał on podanie od Rafała Kleina na linię niebieską, z której jadąc sam na 2 obrońców, wyprzedził ich i było już 3:2! W ostatnich minutach do boju poderwali się Kocemba i Tyczyński, którzy o klasę wyprzedzają zarówno partnerów jak i przeciwników, ale nie mieli szczęścia w dzisiejszej grze. Wszystkie groźne sytuacje tworzyli właśnie oni, jadąc samemu na obrońców, wyprzedzając ich i oddając strzał na bramkę. Jednak w większości przypadków górą był strzegący bramki Łukasz Łapiński. W odwecie w 55 minucie znów wyrównującego gola zanotował pierwszy, najlepiej spisujący się atak Dragonsów, a w protokole zapisali się Mateusz Piaszczyński (br) i Adam Marcinkowski (as). Końcówka meczu była bardzo zacięta, ale nie przyniosła już więcej ani bramek ani kar.

Mad Dogs - Dragons

Marcin Pogorzelski w dogodnej pozycji do oddania strzału, ale Jacek Tyczyński reaguje w odpowiednim momencie i uniemożliwia strzał

Jeśli Mad Dogsom marzy się wygranie ligi i zależy im na pokonaniu Goldwella w ostatnim meczu, meczu o pierwsze miejsce, muszą się oni poważnie spiąć i zmobilizować, zacząć więcej strzelać (w światło bramki) oraz zaprezentować formę, która ostatnio nie jest na najwyższym poziomie.


Mad Dogs Sopot - Dragons Gdańsk 3:3 (2:1 - 1:2)

1:0 (14') Jacek Tyczyński
1:1 (16') Adam Marcinkowski - Marcin Lisek
2:1 (18') Michał Żołnowski - Jacek Tyczyński (PP)
2:2 (35') Maciej Nowopolski - Damian Lipiński
3:2 (52') Piotr Kocemba - Rafał Klein (PP)
3:3 (55') Mateusz Piaszczyński - Adam Marcinkowski

Kary: 18min - 4min
Mad Dogs:
2min - Grzegorz Jasiński
2+2+2min - Lubomir Libacki
2+2min - Wojciech Stachowiak
2min - Piotr Kaczmarek
2min - Wojciech Chyliński
2min - Paweł Michniewicz
Dragons:
2min - Karol Szpilewski
2min - Marcin Lisek

Strzały na bramkę: 26 - 33
1 poł: 9-17
2 poł: 17-16

Kibiców: 55 osób

Sędziowali: Maciej Byczkowski oraz Jakub Jędrzejczyk
Poprawiony: wtorek, 03 listopada 2009 01:28
 

Patronat rozgrywek

stoczniowiec logo

Natalia informuje

W nadchodzącym tygodniu: 

Zapraszamy na nasz profil na Facebook'u

 

Najbliższe mecze

Brak danych

Ostatnie wyniki

  DRG9-6MOH 
  GKH3-2MAD 

Ranking drużyn

TLH A

1 GKH GKH Gdynia 36pkt
2 MAD Mad Dogs 28pkt
3 MOH MOHT 28pkt
4 DRG Dragons 24pkt
5 GOL Goldwell 13pkt
6 LID Lider HT 6pkt

TLH B

1 GRZ Media 18pkt
2 FAN FCDH 17pkt
3 GRZ Grizzlies 11pkt
4 Nowi 8pkt
 

Losowy zawodnik

Grizzlies Gdynia
Ewa Podracka
Ewa Podracka
Obrońca

A: TOP10 Kanadyjska

Kamil Oppeln-Bronikowski (GOL)   57
Artur Kazimierczak (MOH)   49
Michał Kłosiński (GKH)   42
Karol Przybyła (GKH)   38
Jiri Krtek (DRG)   35
Damian Kamiński (LID)   26
Adrian Wróbel (DRG)   25
Gleb Opanasyuk (MAD)   25
Grzegorz Suwała (MAD)   24
Michał Żołnowski (MAD)   23
Pełna tabela

A: TOP5 Strzelcy

Kamil Oppeln-Bronikowski (GOL)   40
Artur Kazimierczak (MOH)   29
Michał Kłosiński (GKH)   22
Jiri Krtek (DRG)   21
Grzegorz Suwała (MAD)   16
Pełna tabela

A: TOP5 Asystenci

Karol Przybyła (GKH)   25
Artur Kazimierczak (MOH)   20
Michał Kłosiński (GKH)   20
Kamil Oppeln-Bronikowski (GOL)   17
Damian Kamiński (LID)   17
Pełna tabela

B: TOP10 Kanadyjska

Lukáš Páleníček (FAN)   18
Jarosław Sołdyk (MED)   16
Marcin Grandys (MED)   15
Adam Zaborowski (GRZ)   14
Mariusz Maćkowiak (GRZ)   13
Maciej Kondlewski (NEW)   13
Piotr Tabisz (FAN)   13
Jakub Korthals (FAN)   12
Tomasz Tywczyński (MED)   10
Marcin Kusiński (MED)   8
Pełna tabela

B: TOP5 Strzelcy

Lukáš Páleníček (FAN)   11
Marcin Grandys (MED)   10
Jakub Korthals (FAN)   9
Mariusz Maćkowiak (GRZ)   7
Tomasz Tywczyński (MED)   7
Pełna tabela

B: TOP5 Asystenci

Jarosław Sołdyk (MED)   10
Adam Zaborowski (GRZ)   9
Maciej Kondlewski (NEW)   7
Lukáš Páleníček (FAN)   7
Piotr Tabisz (FAN)   7
Pełna tabela
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack