Trójmiejska Liga Hokeja

Trójmiejska Liga Hokeja

Polish Czech English Finnish German Russian Slovak Swedish
Start MPA - Mistrzostwa Polski Aktualności Gdańscy amatorzy na medal w hokejowych mistrzostwach Polski

śr

22

kwi

2015

Gdańscy amatorzy na medal w hokejowych mistrzostwach Polski Drukuj
Mistrzostwa Polski - Aktualności
Wpisany przez Rafał Sumowski - trojmiasto.pl   
środa, 22 kwietnia 2015 08:42

Aż pięć trójmiejskich drużyn wzięło udział w hokejowych mistrzostwach Polski amatorów w Nowym Targu. Brązowy medal wywalczyła drużyna TH Goldwell, która w meczu o brąz pokonała GKH Gdynia 4:0. Na ćwierćfinale udział w rywalizacji zakończyli tym razem ubiegłoroczni wicemistrzowie - Mad Dogs Sopot. Te zespoły, podobnie jak Oliwa HT i MH Automatyka Dragons Gdańsk, w przyszłym sezonie nadal mogą grać w pierwszej krajowej dywizji.

Mistrzostwa Polski amatorów dywizji I w hokeju na lodzie rozegrano po raz czwarty. Do Nowego Targu zjechało się 16 najlepszych nieprofesjonalnych drużyn w kraju. Wśród nich aż pięć reprezentowało Trójmiasto. Aspiracje do obrony wicemistrzowskiego tytułu sprzed roku, a nawet poprawy tego wyniku zgłaszali Mad Dogs Sopot. Niedawno wygrali oni rozgrywki II ligi, po czym zrzekli się prawa awansu, by móc dalej występować w amatorskich rozgrywkach.

Oprócz Mad Dogs do Nowego Targu z Trójmiasta pojechały zespoły: TH Goldwell Gdańsk, Oliwa Hockey Team, Automatyka Dragons Gdańsk i GKH Gdynia. Najlepiej spisali się gracze Goldwell, którzy w rozgrywkach grupowych wygrali wszystkie trzy spotkania, a przy tym zanotowali znakomity bilans bramek 10:2. Awans do ćwierćfinału uzyskali także Mad Dogs i GKH. Z rywalizacji odpadły OHT i Automatyka, ale zachowały miejsce w dywizji I.

Składy trójmiejskich drużyn w finale mistrzostw Polski amatorów:
TH GOLDWELL GDAŃSK: Jarosław Wojcieszenko, Tomasz Rytlewski, Grzegorz Cytawa, Jacek Brzeziński, Sebastian Turos, Kamil Oppeln-Bronikowski, Przemysław Spichalski, Maciej Boćkowski, Jarosław Skokowski, Jakub Ryń, Tomasz Błażuk, Leon Iwanicki, Marcin Sosnowski, Tomasz Piech, Andrzej Tomaszewicz, Marek Piotrowicz, Sławomir Turos.
GKH GDYNIA: Rafał Pietrzak, Filip Bierla, Piotr Lickiewicz, Michał Kłosiński, Adam Zaborowski, Karol Przybyła, Dariusz Gnerowicz, Mateusz Błażejak, Bartłomiej Woźniak, Krzysztof Graczyk, Mariusz Maćkowiak, Piotr Będkowski, Grzegorz Głogowski, Radosław Szczepański, Mikołaj Ołoś.
MAD DOGS SOPOT: Radosław Waszkiewicz, Sebastian Simaniuksztys, Piotr Malicki, Maciej Delebis, Marcin Okuniewski, Michał Okuniewski, Jacek Tyczyński, Michał Śmigielski, Rafał Klein, Michał Żołnowski, Piotr Kaczmarek, Piotr Kocemba, Jarosław Sołdyk, Lubomir Libacki, Przemysław Wojciechowski. 
OLIWA HOCKEY TEAM: Cezary Warś, Leszek Szczepkowski, Ryszard Narzyński, Andrzej Mielczarek, Łukasz Piaszczyński, Bartosz Nowak, Arkadiusz Grzymkowski, Radosław Czarnecki, Paweł Grajewski, Arkadiusz Bruliński, Marek Walicki. 
MH AUTOMATYKA DRAGONS GDAŃSK: Łukasz Łapiński, Radosław Kardasiński, Bartosz Purzyński, Wawrzyniec Wycichowski, Marcin Lisek, Mateusz Piaszczyński, Piotr Biały, Piotr Szumera, Przemysław Tutaj, Damian Lipiński, Adrian Wróbel, Jan Pawłowski, Jan Netzel, Maciej Gulczyński. 

Do półfinału nie udało się przebrnąć sopocianom, którzy przegrali 0:3 z przyszłym mistrzem Pionierem Tychy i stracili szanse na medal. Dla Tyszan był to udany rewanż za ubiegłoroczny półfinał w Gdańsku, w którym Mad Dogs pokonali ich 1:0. Goldwell pokonał Vikings Oświęcim 2:1, a GKH po dogrywce wygrało 2:1 z Sigmą Katowice. Drużyny z Gdańska i Gdyni awansowały do najlepszej czwórki, ale żadna z nich nie wystąpiła w finale. Goldwell po dogrywce uległ Pionierowi 3:4, choć na 2. minuty przed końcem regulaminowego czasu gry prowadził 3:1.

- Mieliśmy finał na wyciągnięcie ręki, ale zmienność sytuacji jest typowa dla hokeja. Na pociechę możemy mieć satysfakcję, że pokonał nas jedynie zespół, który później sięgnął po złoto. Zresztą Pionier to zespół, który działa jako TKKF, ma trzy treningi w tygodniu i jest dofinansowywany z miasta. W Trójmieście kluby funkcjonują na zasadzie pospolitego ruszenie finansując wszystko z własnych składek. Niemniej odgrywamy wiodącą rolę nie tylko na lodzie, ale również organizacyjnie w założonej niedawno federacji hokeja amatorskiego - mówi nam Sławomir Turos z zespołu Goldwell.

GKH Gdynia w półfinale musiało uznać wyższość Polonii Bytom, która triumfowała 3:1. Do trójmiejskich derbów doszło zatem w meczu o brązowy medal. W tym pojedynku górą byli gdańszczanie, którzy pokonali lokalnego rywala 4:0. Ponadto indywidualne wyróżnienia zdobyli zawodnicy Goldwell: Kamil Oppeln-Bronikowski (król strzelców i najlepszy napastnik turnieju) i Gregorz Cytawa (najlepszy obrońca). W finale Pionier wygrał z Polonią 2:1.

Klasyfikacja końcowa
1. Pionier Tychy
2. Polonia Bytom
3. Goldwell Gdańsk
4. GKH Gdynia
5. Zagłębie Sosnowiec
6. Sigma Katowice
7. Mad Dogs Sopot
8. Vikings Oświęcim
9. Wojownicy Oświęcim
10. Oliwa Hockey Team
11. MH Automatyka Dragons Gdańsk
12. Cracovia Amatorzy
13. Podhale Nowy Targ
14. Naprzód Janów
15. Krynickie Diabły - spadek do Dywizji II w sezonie 2015/2016
16. Nesta Toruń - spadek do Dywizji II w sezonie 2015/2016

 

Patronat rozgrywek

stoczniowiec logo

Natalia informuje

Najbliższe mecze: 

9.03 pon Goldwell-Mad Dogs
10.03 wt GKH2-Media
11.03 śr GKH-OHT
12.03 czw Marvins-Grizzlies

Zapraszamy na nasz profil na Facebook'u

 

Najbliższe mecze

Brak danych

Ostatnie wyniki

  GKH6-3OHT 
  GK215-1MED 

Ranking drużyn

TLH A

1 GOL Goldwell 21pkt
2 GKH GKH Gdynia 20pkt
3 OHT OHT 17pkt
4 MAD Mad Dogs 17pkt
5 DRG Dragons 15pkt

TLH B

1 LID Lider HT 27pkt
2 FAN FCDH 24pkt
3 GKH GKH Gdynia 2 18pkt
4 MAR Marvins 15pkt
5 GRZ Grizzlies 3pkt

6

GRZ Media 3pkt
 

Losowy zawodnik

Media Team
Bartosz Kobczyk
Bartosz Kobczyk
Napastnik
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack