Start Aktualności Dwa tygodnie do startu!

Dwa tygodnie do startu! Drukuj
Aktualności - Aktualności
Wpisany przez Michał Kłosiński
wtorek, 23 września 2014 12:56

Do startu sezonu 2014/15 pozostały niespełna dwa tygodnie (początek 6 października), podobnie jak rok temu do ligowych zmagań stanie 10 zespołów. Będzie to już 10 sezon zmagań w ramach Trójmiejskiej Ligi Hokeja.

W regułach rozgrywek doszło do kilku zmian, raczej kosmetycznych ale wartych odnotowania. Po pierwsze zmianie uległa punktacja, w nadchodzącym sezonie za zwycięstwo będą przyznawane 3 punkty (poprzednio 2pkt.), za remis 1 punkt, za porażkę 0 punktów. Nie wprowadzono rzutów karnych. Po drugie lekkiemu skróceniu uległ terminarz, gdyż w tym sezonie łącznie każda z drużyn zagra 18 spotkań w takim układzie:

I runda – każdy z każdym – 9 meczów
II runda – podział na grupy (po 5 zespołów) – 4 mecze
Ćwierćfinały – 2 mecze
Półfinały – 2 mecze
Mecze o miejsca – 1 mecz

Do play-off kwalifikują się zespoły z miejsc 1-8, natomiast drużyny z miejsc 9-10 zagrają aż 5 meczów pomiędzy sobą wyłaniając tym samym 9 zespół na koniec sezonu.

Jeżeli chodzi o punktację, punkty z pierwszej rundy zostają przeniesione na drugą rundę, co miało miejsce już w poprzednim sezonie.

Czas trwania meczu nie uległ zmianie i jest to 3 x 15 minut gry. Gramy cztery dni w tygodniu (od poniedziałku do czwartku) o godzinie 21.30.

Oprócz tego drużyny z miejsc 1-5 z poprzedniego sezonu zagrają mecz z zespołem Juniora młodszego, które nie będą się liczyć do tabeli ligowej.

Pierwsza runda spotkań potrwa od 6 października do 5 stycznia, druga runda od 12 stycznia do 26 lutego, a play-offy od 2 marca do 10 kwietnia kiedy to miejsce będzie miał wielki finał i zakończenie sezonu. Termin finału może ulec zmianie, jeżeli będzie kolidował z terminem rozegrania Mistrzostw Polski Amatorów.
Przerwy w rozgrywkach przewidziane są na Święta Bożego Narodzenia i Sylwester (22 grudnia do 4 stycznia) oraz szkolne ferie zimowe (od 31 stycznia do 15 lutego).

Pierwsi do zmagań staną mistrzowie z poprzedniego sezonu, czyli Oliwa Hockey Team a ich przeciwnikiem będzie zespół Marvins Fighters. Pozostałe mecze poniżej.