Trójmiejska Liga Hokeja

Trójmiejska Liga Hokeja

Polish Czech English Finnish German Russian Slovak Swedish
Start Liga Regionalna Aktualności Zakończył się sezon Regionalnej Ligi Hokeja w Malborku

wto

11

mar

2014

Zakończył się sezon Regionalnej Ligi Hokeja w Malborku Drukuj
Liga Regionalna - Aktualności
Wpisany przez Sławek Nawrocki   
wtorek, 11 marca 2014 01:01

III edycja rozgrywek Regionalnej Ligi Hokejowej w sezonie 2013/14, która dobywała się w Malborku dobiegła końca. Organizatorem zmagań był Klub UKS Bombek SP3 i OSiR Malbork.


W lidze uczestniczyło sześć drużyn, ponad 120 zawodników w tym dwie zawodniczki - Natalia Konicz z Media Team i Ania Wojtoniak z Grizzlies Gdynia. W 30 meczach strzelono łącznie 352 bramki (średnia 11,7 bramki na mecz). W tym roku w lidze uczestniczyło także pierwszy raz 10 niepełnoletnich zawodników, czwórka spośród nich to wychowankowie UKS Bombek.

W ostatniej kolejce padło 39 bramek, z czego aż 15 w pierwszym meczu, w którym naprzeciw siebie stanęły drużyny Bombers Malbork i Media Team z Gdańska. Bombersi już tydzień wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce w końcowej tabeli ligi, jednak chcieli także i w tym spotkaniu zwyciężyć zdobywając tytuł jako drużyna niezwyciężona w RLH. Zdołali tego dokonać wygrywając z hokeistami z Gdańska 8:7, po bardzo wyrównanym meczu. W samej "końcówce" bramkę na wagę 3 pkt strzelił Mirek Walicki.
Bramki strzelili w tym meczu: Mirek Walicki - 3, Robert Gierasimczuk - 3, Tomek Kuchta i Leonid Eremchuk dla Bombers; Natalia Konicz, Szymon Tywczyński i Tomasz Tywczyński po 3 bramki.

W meczu pomiędzy Bombek Malbork i Marvin's Gdańsk padł rezultat 8:4.
Bramki dla zespołu z Malborka strzelili: Paweł Badziong - 3, Marek Rokita - 2, Mateusz Rokita, Piotr Raszewski i Jakub Wala; dla pokonanych: Artur Podracki - 3 i Filip Tubis.

W trzecim meczu doszło do "niespodziewanego" dla wszystkich wyniku. Faworyt meczu - niedźwiedzie z Gdyni, którzy stanęli do rywalizacji w swoim najmocniejszym składzie ulegli wysoko "niesionych na skrzydłach" Orłom aż 3:9.
W bramce Orłów świetne zawody rozegrał wychowanek UKS Bombek Maciej Mozołowski powstrzymując co chwila celne strzały zawodników z Gdyni.
Bramki strzelili dla Orłów: Maciej Bruski - 4, Jan Czapiewski - 4 i Artur Szulpin; dla Grizzlies Mikołaj Ołoś i Mariusz Maćkowiak.

Zwycięzcą kolejny rok z rzędu III edycji rozgrywek RLH została drużyna z Malborka - Bombers , wicemistrzem ligi także malborczycy - Bombek, na trzecim miejscu uplasowała się najbardziej "doświadczona" drużyna grająca w hokeja - Media Team Gdańsk, na czwartym miejscu znaleźli się Grizzlies Gdynia, kolejno Marvin's Gdańsk i Orły Czersk/Kościerzyna.

Tabela końcowa:

1. Bombers Malbork
2. Bombek Malbork
3. Media Team Gdańsk
4. Grizzlies Gdynia
5. Marvin's Fighters
6. Orły Czersk/Kościerzyna

Najlepszymi bramkarzami, wybranymi przez uczestników rywalizacji zostali: Przemysław Nawrocki - Bombek, Adam Rozenberg - Media i Jakub Kanka - Marvin's.

MVP zespołów (najbardziej wartościowymi zawodnikami) poszczególnych drużyn zostali: Robert Perski - Grizzlies, Marek Burda - Bombek, Mirek Walicki - Bombers, Michał Kulawiński - Media, Maciej Bruski - Orły i Bartłomiej Kułak - Marvin's.

Zawodnikiem, który strzelił najwięcej bramek był Artur Podracki - Marvin's -24 bramki, na drugim miejscu Tomasz Tywczyński - 23, Szymon Tywczyński i Mirosław Walicki po 19 bramek.

Hokej dla najmłodszych w Malborku wspierają: Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Sokół, MWC, UM, Eco Laguna, Rafał Mączkowski, Falken, Leier, Firma Grzesik, Witostudio, Malplast, nc+APF, Wobex, SP3.

Już dziś organizatorzy RLH zapraszają zainteresowane drużyny do udziału w rozgrywkach w formule open w Pomorskiej Lidze Hokeja na Rolkach, która miałaby odbywać się w Malborku na specjalnie przygotowanej do gry w hokeja in line macie slimat. Rozgrywki miałyby rozpocząć się już od końca kwietnia. Zainteresowane drużyny, prosimy o kontakt telefoniczny - 501227518 Sławek Nawrocki.

Pozdrawiam i do zobaczenia na rozgrywkach RLH za rok !:)

 

Patronat rozgrywek

stoczniowiec logo

Natalia informuje

W nadchodzącym tygodniu: 

Zapraszamy na nasz profil na Facebook'u

 

Najbliższe mecze

Brak danych

Ostatnie wyniki

  DRG9-6MOH 
  GKH3-2MAD 

Ranking drużyn

TLH A

1 GKH GKH Gdynia 36pkt
2 MAD Mad Dogs 28pkt
3 MOH MOHT 28pkt
4 DRG Dragons 24pkt
5 GOL Goldwell 13pkt
6 LID Lider HT 6pkt

TLH B

1 GRZ Media 18pkt
2 FAN FCDH 17pkt
3 GRZ Grizzlies 11pkt
4 Nowi 8pkt
 

Losowy zawodnik

Media Team
Sławomir Wojtas
Sławomir Wojtas
Napastnik
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack