Start TLH Mecze (2008/2009) Faworyt nie zawiódł

Faworyt nie zawiódł Drukuj
TLH - Mecze (2008/2009)
Wpisany przez Karol Przybyła
wtorek, 28 października 2008 21:30

W dniu wczorajszym spotkały się drużyny Mad Dogs Sopot oraz Media Team. W historii występów obu zespołów za każdym razem z tarczą zjeżdżali z lodu zawodnicy "Wściekłych Psów". Nie inaczej było tym razem. Warto odnotować, iż w drużynie Dziennikarzy zadebiutował Mateusz Barański, który niedawno świętował z drużyną młodzików Stoczniowca Gdańsk zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Polski.

Już w pierwszych sekundach spotkania groźny strzał w kierunku bramki strzeżonej przez Przemysława Petryńskiego oddał Maciej Delebis, jednak krążek przeleciał centymetry koło prawego słupka. W 2 minucie spotkania Dziennikarze oddali 2 groźne strzały na bramkę Radosława Waszkiewicza. Najpierw zaskoczyć bramkarza Mad Dogs próbował Mateusz Barański a następnie Piotr Kwidzyński. Natomiast w 3 minucie spotkania drużyna Media Team była bliska stracenia kuriozalnej bramki. Krążek wrzucony zza czerwonej linii sprawił sporo problemów dobrze spisującemu się w całym spotkaniu Przemysławowi Petryńskiemu. Co nie udało się w 3 minucie, udało się w 5 - worek z bramkami rozwiązała pierwsza formacja Mad Dogsów. Jacek Kuciel dobił z najbliższej odległości mocny strzał z niebieskiej Piotra Kocemby. Niespełna 2 minuty później, najpiękniejszą bramkę meczu strzelił Piotr Kocemba, który po dwójkowej akcji z Jackiem Tyczyńskim strzelił praktycznie do pustej bramki. Na kolejną bramkę dla Mad Dogsów kibice musieli czekać do 11 minuty spotkania, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym największym cwaniactwem wykazał się napastnik drugiej formacji Michał Okuniewski. Gdy w 14 minucie meczu na ławkę kar udał się strzelec pierwszej bramki Jacek Kuciel (atak kijem trzymanym oburącz), wydawało się, że media pokuszą się o strzelenie bramki. Stało się inaczej za sprawą Wojciecha Stachowiaka, któremu nieco "pomógł" obrońca Dziennikarzy wbijając krążek łyżwą do swojej bramki.Tuż po tej bramce groźną akcję przeprowadził napastnik Mediów Arek Olszewski, był to jednak chwilowy zryw. Do końca drugiej połowy grę zdominowała drużyna Mad Dogsów, która raz po razie niepokoiła bramkarza Media Team. W 17 minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Jacek Tyczyński, który chwilę później zrehabilitował się asystując przy piątej bramce dla "Wściekłych Psów" autorstwa Jacka Kuciela. W następnych minutach dogodnych sytuacji nie wykorzystali Jacek Tyczyński, Wojciech Stachowiak oraz Michał Okuniewski. Na 7 minut przed końcem pierwszej połowy, niemoc strzelecką napastników Mad Dogs przełamał Jacek Tyczyński, który został idealnie obsłużony przez Rafała Klein. W 27 minucie drużynę Dziennikarzy ratuje słupek po strzale Wojciecha Stachowiaka, jednak następna akcja przynosi gospodarzom dzisiejszego spotkania sukces. Michał Śmigielski zdobywa ostatnią bramkę w tej połowie.

W drugiej połowie meczu było widoczne rozprężenie zawodników Mad Dogs Sopot, co obrazuje remisowy wynik tej części gry (2:2). Dzięki czemu mogliśmy obserwować bardziej wyrównaną grę. Pierwsze groźne akcje w tym meczu ponownie przeprowadzają zawodnicy Mad Dogs (groźny strzał Michała Śmigielskiego i Wojciecha Stachowiaka). Skuteczniejsi jednak byli zawodnicy Media Team, którzy w 33 minucie meczu zdobywają swoją pierwszą bramkę. Arek Olszewski dobija mocny strzał Macieja Byczkowskiego. Niespełna 3 minuty później 8 bramkę dla sopocian zdobywa Bartosz Krzyżanowski, który popisał się piękną solową akcją przez całe lodowisko. W 42 minucie swoją debiutancką bramkę w TALH zdobywa nowy nabytek Dziennikarzy Mateusz Barański, który wykorzystuje podanie Andrzeja Mielczarka. Przez następne 2 minuty Media złapały wiatr w żagle co chwila atakując bramkę Mad Dogs. Niestety w 44 minucie wiatr ustał i to gracze Sopoccy doszli ponownie do głosu. Ciągłe ataki przynoszą skutek w 48 minucie kiedy to Piotr Kocemba po asyście Piotra Kaczmarka zdobywa bramkę na 9:2. W 52 minucie spotkania błąd obrony Mad Dogs wykorzystuje Andrzej Mielczarek, który ruszył sam na bramkę Radosława Waszkiewicza. W ostatnim momencie został sfaulowany i sędzia nakazał wykonanie rzutu karnego. Do krążka podjechał Mateusz Barański jednak w trakcie najazdu zgubił krążek. Ta sytuacja zupełnie podcięła skrzydła Dziennikarzom, co próbowali wykorzystać gospodarze. Swoich szans nie wykorzystali Jacek Tyczyński, Lubomir Libacki, Piotr Kocemba i Bartosz Krzyżanowski. Kropkę nad "i" w 58 minucie stawia Michał Żołnowski ustalając wynik spotkania na 10:2.

Mad Dogs Sopot - Media Team 10:2 (7:0 - 3:2)

1:0 (5') Jacek Kuciel - Piotr Kocemba
2:0 (7') Piotr Kocemba - Jacek Tyczyński
3:0 (11') Michał Okuniewski
4:0 (16') Wojciech Stachowiak (w osłabieniu)
5:0 (18') Jacek Kuciel - Jacek Tyczyński
6:0 (23') Jacek Tyczyński - Rafał Klein
7:0 (28') Michał Śmigielski