Start TLH Mecze (2008/2009) Kolejna niespodzianka faktem, mistrz pokonany!

Kolejna niespodzianka faktem, mistrz pokonany! Drukuj
TLH - Mecze (2008/2009)
Wpisany przez Bartosz Purzyński
czwartek, 16 października 2008 01:47
Goldwell - Dragons

Dzisiejszego wieczoru, na Małej Hali zwycięzca poprzedniej edycji TALH podejmował piątą drużynę poprzedniego sezonu. Obydwie drużyny nie znały swoich możliwości i stylu gry, ponieważ nie krzyżują ze sobą kijów poza TALH. Dotychczasowe potyczki kończyły się pewnymi zwycięstwami faworyzowanej drużyny Goldwella Gdańsk.

Już od pierwszych minut mecz prowadzony był w bardzo wysokim tempie. Zawodnicy nie oszczędzali się, a dynamiczne akcje rozgrywały się pod jedną i druga bramką. Dragons zaczęło mecz spięte i nerwowe w przeciwieństwie do pewnych swoich umiejętności gospodarzy. Zaowocowało to szybkim objęciem prowadzenia przez biało-niebieskich, którzy wykorzystali fatalny błąd podczas zmiany formacji Smoków. Biało-zieloni dość szybko otrząsnęli się i weszli w rytm meczowy. Raz po raz zatrudniani byli pewnie broniący Piotr Pachnia oraz bramkarz gospodarzy. W szeregach Smoków zamieszanie siali Kamil Opelln-Bronikowski oraz Konrad Drzewiecki, natomiast obronie Goldwella mocno naprzykrzała się druga formacja Dragons, z którą wyraźnie nie mogli sobie poradzić. Stan meczu wyrównał w zamieszaniu podbramkowym Mateusz Piaszczyński, a na prowadzenie Dragons wyprowadził dość szczęśliwie, strzałem z pod niebieskiej Damian Lipiński. Gra była bardzo wyrównana, jednak to Smoki systematycznie powiększały prowadzenie po bramkach Pawła Kołodziejczaka oraz Macieja Nowopolskiego. Na przerwę drużyny schodziły przy stanie 1:3.

W drugiej połowie inicjatywę wyraźnie przejął Mistrz, Dragons stanęło a zawodnicy Goldwella uparcie dążyli do wyrównania. Sygnał do ataku dał Sebastian Turos, który nie upilnowany wykorzystał świetne krosowe podanie pokonując rozpaczliwie interweniującego Piotra Pachnię. Upór i konsekwencja przyniosły efekty w postaci kolejnych bramek, które doprowadziły do remisu na 5 minut przed końcem spotkania. Po kilku cierpkich słowach i reprymendach trenera Smoki otrząsnęły się z letargu. Nieco przemeblowana pierwsza formacja wykorzystała liczebną przewagę podczas której Damian Lipiński strzałem z najbliższej odległości wyprowadził biało-zielonych ponownie na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Jest to historyczne zwycięstwo Dragons nad drużyną Goldwella, które zawodnicy dedykują Maciejowi Mindakowi.

Już w najbliższy poniedziałek Mad Dogs Sopot podejmie drużynę Twistera Trójmiasto. Początek meczu o 22:00. Serdecznie zapraszamy.

Goldwell Gdańsk - Dragons Gdańsk 4:5 (1:3 - 3:2)

1:0 Sebastian Turos
1:1 Matusz Piaszczyński
1:2 Damian Lipiński
1:3 Maciej Nowopolski
1:4 Paweł Kołodziejczak
2:4 Sebastian Turos
3:4 Adrian Bardo