Start PPA - Puchar Polski Aktualności Remisowy mecz Oliwy i Dragons w PPA

Remisowy mecz Oliwy i Dragons w PPA Drukuj
Puchar Polski - Aktualności
Wpisany przez Natalia Konicz
sobota, 05 lutego 2011 02:59
W okresie od stycznia do marca naszym hokeistom towarzyszy wiele możliwości do rozgrywania meczów. Oprócz spotkań ligowych dwa trójmiejskie zespoły rywalizują w barażach do MPA, poza tym aż 5 naszych drużyn walczy w PPA.
W czwartkowy wieczór zespoły Oliwy i Dragons rozegrały pierwszy mecz 2 rundy PPA w grupie B. Obie drużyny pokazały zapał i klasę. Po szybkiej grze, bogatej często i gęsto w akcje zakończone strzałami, nie został wyłoniony zwycięzca. W boksach zawodników wrzało, emocje nie odpuszczały ani na chwilę. Brakowało jedynie bramek (tutaj doskonale spisali się bramkarze Radek Lange i Piotr Pachnia). Bliżej zwycięstwa były Smoki, które w 39 minucie wysunęły się na prowadzenie (strzelcem był Radek Klimek). Jednak doskonałego nastroju pozbawił ich napastnik OHT Bartek Nowak strzelając na niespełna 3 minuty przed końcową syreną wyrównującą bramkę. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Trzecim uczestnikiem grupy B jest Naprzód Janów. Drużyna z Katowic miała być naszym gościem w ten weekend. Jednak zaplanowany na sobotę mecz z Dragonsami oraz niedzielne spotkanie z Oliwą nie odbędą się. Naprzód nie skompletował składu na mecz wyjazdowy. Sytuacja Naprzodu wyjaśni się niebawem (czy mecz zostanie przełożony lub zweryfikowany jako walkower - to ostatnie bardziej prawdopodobne). W przypadku uznania meczów walkowerami, zgodnie z regulaminem Janowianie zostaną zdyskwalifikowani z rozgrywek PPA i MPA w bieżącym i przyszłym sezonie.

W związku z powyższym wyjazd Dragonsów i Oliwy na Śląsk mija się z celem. A szkoda, gdyż zapowiadało się ciekawie, bowiem do tych drużyn mieli dołączyć hokeiści Media Team.

W obecnej sytuacji o wyjściu z grupy prawdopodobnie zadecyduje mecz rewanżowy pomiędzy MH Automatyka Dragons a Oliwa Hockey Team. Termin jeszcze nieznany.

Oliwa Hockey Team - MH Automatyka Dragons 1 : 1 (0:0 - 0:0 - 1:1)

0:1 (39') Radosław Klimek - Piotr Biały
1:1 (43') Bartosz Nowak - Marcin Bławat