Trójmiejska Liga Hokeja

Trójmiejska Liga Hokeja

Polish Czech English Finnish German Russian Slovak Swedish
Start PPA - Puchar Polski Aktualności Media dalej w grze (PPA)

nie

28

lis

2010

Media dalej w grze (PPA) Drukuj
Puchar Polski - Aktualności
Wpisany przez Natalia Konicz i Mateusz Barański   
niedziela, 28 listopada 2010 01:02

W sobotni wieczór na poznańskim lodowisku mecz w ramach Pucharu Polski Amatorów rozegrały drużyny Media Team i Jason Wrocław. Miło mi poinformować, że Mediaki wygrali spotkanie 6-5. Mecz skończył się w regulaminowym czasie wynikiem 5-5, do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne (aż 5 serii). O sukcesie przesądził Mateusz Barański, który strzelił prawie wszystkie bramki i wykorzystał decydującego karnego. Na liście strzelców znalazł się również Darko Naduk, który zdobył pierwszy punkt dla gdańskiej drużyny.


W drugiej rundzie PPA już czekają na Media Team dwie drużyny: Pionier Tychy oraz nasi sopoccy Mad Dogsi.

Relacja z wyjazdowego spotkania napisana przez zawodnika MT Mateusza Barańskiego:
W Poznaniu stawiliśmy się na 1,5 godziny przed spotkaniem. Przywitał nas pruszący śnieg, co przed grą na otwartym lodowisku dobrego nie wróżyło. Aura była nam jednak łaskawa i przed wyjazdem na rozgrzewkę śnieg ustąpił całkowicie.
Spotkanie rozpoczęło się od „badania” przeciwnika. Nastawieni byliśmy na grę z kontry jako, że przyszło nam grać na dwie formacje. Już na początku spotkania jedna z kontr przyniosła rezultat, po strzale Mateusza Barańskiego krążek odbił się od parkanów bramkarza Jasona, a najszybciej dopadł do niego Dariusz Naduk, który wyprowadził nas na prowadzenie. Warto tutaj podkreślić, że dla Darka jest to pierwsza w karierze bramka w oficjalnym spotkaniu! Chwilę później prowadziliśmy już 2:0, Barański wjechał do tercji i strzałem przy słupku pokonał bramkarza z Wrocławia. Po zdobytej przewadze nasza gra właściwie stanęła w miejscu. Chwila dekoncentracji i już był remis. Gra toczyła się od bramki do bramki, jednak w bardzo bardzo powolnym tempie. Staraliśmy się otrząsnąć po szybkich dwóch bramkach i kilka minut później znowu prowadziliśmy. Na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Mateusz Barański. Długo jednak z tego prowadzenia się nie cieszyliśmy, znowu rozprężenie i szybkie dwie bramki. Przegrywamy 3:4. Zmiana bramkarza, za Przemka Petryńskiego wchodzi Adam Rozenberg. Przy wyniku 3:4 gra wymknęła nam się spod kontroli i to koledzy z Wrocławia próbowali nadać grze tempa. Przy próbie rozegrania krążka z obrońcą popełniają jednak błąd i z solową kontrą wychodzi Barański, który doprowadza do wyrównania. A żeby tradycji stało się zadość – tracimy kolejną bramkę i robi się nerwowo, bo do zakończenia meczu zostało niewiele czasu. Prosimy sędziów o chwilę przerwy, ustawiamy mocną piątkę i atakujemy. Przynosi to efekt w samej końcówce, podanie zza bramki od Maćka Byczkowskiego wykorzystuje Barański i mamy remis. Parę chwil później sędziowie gwiżdżą po raz ostatni i czekają nas rzuty karne.
Chwila zastanowienia i wybór strzelców stał się jasny - Byczkowski, Barański i Grandys zostali delegowani aby rozstrzygnąć pojedynek na naszą korzyść. Do bramki powrócił Przemek Petryński. Pierwsza seria bramek jednak nie przyniosła rozstryzgnięcia, pomylił się Byczy i pomylił się kolega z Wrocławia. Po dwóch seriach było 1:1 i taki sam wynik po trzeciej serii. W czwartej kolejce do rzutu karnego podjechał Marek Górka jednak jego strzał także nie znalazł miejsca w bramce Jasona i była chwila nerwów. Kilka sekund później Przemek Petryński wychodzi jednak obronną ręką z pojedynku 1:1. W piątej serii dla Mediów trafia Barański, a chwilę później myli się zawodnik z Wrocławia i po ciężkim boju wywalczamy awans do fazy grupowej!   

Media Team - Jason Wrocław 6 : 5 (po karnych)

1-0 Dariusz Naduk
2-0 Mateusz Barański
2-1 JASON
2-2 JASON
3-2 Mateusz Barański
3-3 JASON
3-4 JASON
4-4 Mateusz Barański
4-5 JASON
5-5 Mateusz Barański
karne: decydujący karny Mateusz Barański

Skład Mediów: Przemek Petryński (Adam Rozenberg) – Paweł Bussold, Waldek Skolimowski, Darek Naduk, Tomek Klimkiewicz, Mateusz Barański – Marek Górka, Tomek Skowroński, Maciek Byczkowski, Marcin Grandys, Heniek Wielechowski.

I runda PPA - pary i terminarz:
Para 1: Media Team - Jason Wrocław 6:5
Para 2: Mad Dogs Sopot - Sparta-Viking Katowice 4:2
Para 3: Goldwell Gdańsk - GKH Gdynia ( 6:3 i 28.11. godz. 20:40)
Para 4: PTH Poznań - Oliwa Hockey Team 2:5
Para 5: Pionier Tychy - Katowickie Byki 8:0
Wolny los: MH Automatyka Dragons

II runda PPA:
Grupa A Grupa B Grupa C
Sielec Sosnowiec
Naprzód Janów Media Team
Zagłębie Sosnowiec MH Automatyka Dragons Pionier Tychy
Para 3 Oliwa Hockey Team
Mad Dogs Sopot


Poprawiony: piątek, 10 grudnia 2010 01:41
 

Patronat rozgrywek

stoczniowiec logo

Natalia informuje

W nadchodzącym tygodniu: 

Zapraszamy na nasz profil na Facebook'u

 

Najbliższe mecze

Brak danych

Ostatnie wyniki

  DRG9-6MOH 
  GKH3-2MAD 

Ranking drużyn

TLH A

1 GKH GKH Gdynia 36pkt
2 MAD Mad Dogs 28pkt
3 MOH MOHT 28pkt
4 DRG Dragons 24pkt
5 GOL Goldwell 13pkt
6 LID Lider HT 6pkt

TLH B

1 GRZ Media 18pkt
2 FAN FCDH 17pkt
3 GRZ Grizzlies 11pkt
4 Nowi 8pkt
 

Losowy zawodnik

FCDH Stoczniowiec
Maciej Nowopolski
Maciej Nowopolski
Bramkarz
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack