Trójmiejska Liga Hokeja

Polish Czech English Finnish German Russian Slovak Swedish
Start PPA - Puchar Polski Aktualności Na Śląsku zawiało znad morza – awans drużyny SKH Mad Dogs Sopot do fazy grupowej PPA

wto

23

lis

2010

Na Śląsku zawiało znad morza – awans drużyny SKH Mad Dogs Sopot do fazy grupowej PPA Drukuj
Puchar Polski - Aktualności
Wpisany przez Michał Okuniewski
wtorek, 23 listopada 2010 01:35

Tylko jeden mecz wystarczył do wyłonienia kolejnej drużyny II fazy tegorocznych rozgrywek Pucharu Polski Amatorów. W miniony weekend na obiekcie „Jantor” drużyna Mad Dogs Sopot zapewniła sobie awans do następnej rundy PPA. Spotkanie z ekipą Sparta-Viking Katowice zakończyło się wynikiem 4-2 dla drużyny znad morza.

Obie drużyny przed spotkaniem postanowiły, że na tym szczeblu rozgrywek pucharowych odbędzie się tylko jedno spotkanie. Takie rozwiązanie było konieczne, ze względu na brak wolnych terminów do rozegrania rewanżu na gdańskim obiekcie. Śląska drużyna przystała na propozycję rozegrania jednego meczu i w sobotnie popołudnie doszło do decydującego spotkania na terenie ślązaków. Drużyna Sparty w tegorocznych rozgrywkach połączyła siły i zgłosiła ekipę, którą reprezentują zawodnicy kilku śląskich drużyn. Mecz rozegrany został na lodowisku w dzielnicy Katowic – Nikiszowiec, które na co dzień służy zespołowi Naprzodu Janów.

Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 17.15 w sobotnie popołudnie. Drużynę z Sopotu reprezentowało 13 zawodników, w tym: 8 napastników, 4 obrońców i 1 bramkarz. Regulamin rozgrywek pucharowych nakłada obowiązek gry 3 tercji w wymiarze 15 minut zatrzymywanego czasu, przy udziale 2 sędziów na lodzie. Pierwsza tercja należała do drużyny Mad Dogs, która narzuciła własny styl gry i nie bała się atakować na bramkę przeciwnika. Liczne strzały i szybkie podania sprawiły, że drużyna gospodarzy miała spore problemy z zatrzymaniem rozpędzonych sopocian. Piotr Kocemba po otrzymaniu podania od Piotra Kaczmarka minął przeciwnika i z okolic środka tercji gospodarzy uderzył pod obijaczkę bramkarza gości. 0-1! Po zdobytej bramce, drużyna SKH jeszcze odważniej zaatakowała i dwukrotnie w kolejnych atakach krążek zatrzymywał się kolejno na słupku i poprzeczce bramki gości. Około 10 minut po rozpoczęciu meczu mieliśmy zmianę wyniku. Lewym skrzydłem uciekł Rafał Klein i w sytuacji 2 na 1 wspólnie z Michałem Okuniewskim podwyższył wynik spotkania. Mocne podanie z lewej strony zostało zamienione na bramkę. Drużyna gości nie mogła stworzyć sobie żadnej dogodnej sytuacji i w pierwszej części spotkania Radosław Waszkiewicz nie miał sporo pracy. Pod koniec pierwszej odsłony fantastycznym rajdem popisał się Bartosz Krzyżanowski. Przejmując krążek w środowej części lodowiska okiwał 4 zawodników Sparty, a przed samą bramką położył także bramkarza gospodarzy. W takiej sytuacji ze stoickim spokojem ominął leżącego bramkarza i uderzył lekko backhandem nad leżącym bramkarzem i ofiarnie rzucającym się obrońcą Sparty. Po 15 minutach mieliśmy wynik 0-3 dla drużyny z Trójmiasta i to Oni schodzili do szatni zadowoleni z przebiegu gry.

Druga tercja nie przyniosła żadnych bramek, natomiast widać było większe zaangażowanie drużyny gospodarzy i śmielsze ataki pod bramką gości. Dużo walki z obu stron i kilka dogodnych sytuacji nie wystarczało na zdobycie gola w tej części spotkania. Sędziowie mieli nieco więcej pracy, gdyż na ławce kar siedziało sporo zawodników, głownie z drużyny Sopotu.

Trzecia tercja była ostatnią szansą dla Sparty aby wyeliminować sopocian, gdyż nie mogli Oni liczyć na poprawę wyniku w rewanżu. Na początku tercji sędzia sygnalizował przewinienie Marcina Okuniewskiego i drużyna gospodarzy jeszcze przed odgwizdaniem kary zdobyła pierwszą bramkę w spotkaniu. Uderzenie z prawego bulika bramkarza zamieniło się na bramkę gdy krążek zatrzymał się tuż pod bramkarzem Mad Dogsów, jednak już za linią bramkową. Bramka gości wpłynęła motywacyjnie na drużynę ze Śląska, co przekładało się na większą ilość (co tu nie mówić czasem dyskusyjnych) kar nakładanych na zawodników z Sopotu. Sędziowie czasem zbyt skrupulatnie doszukiwali się kar, przez co ekipa z Katowic grała dwukrotnie w podwójnej przewadze. Nie udało się jednak sforsować dobrze grającej w obronie drużyny wice-mistrzów TALH-u i do połowy ostatniej odsłony meczu wynik się nie zmienił. Chwilę później bliźniaczo podobną akcję rozegrał duet napastników pierwszego ataku. Tym razem jadący prawym skrzydłem Rafał Klein dograł przed bramkę krążek, który uderzeniem „z pierwszej” na bramkę zamienił Michał Okuniewski. Tuż po uderzeniu rozpędzony obrońca Sparty popchnął napastnika gości i bramkarza, przez co ruszona została bramka, natomiast krążek minął linię bramkową przed całym zajściem. Bramka uznana. Zrezygnowani Ślązacy nie zagrozili już poważniej bramce sopocian i mecz zbliżał się ku końcowi. W ostatniej minucie meczu grający w podwójnej przewadze goście popełnili błąd w wyprowadzaniu krążka i „idealne” podanie do napastnika gości zostało zamienione na bramkę.

Mecz zakończył się pewnym i zasłużonym zwycięstwem drużyny z Sopotu. Zawodnicy kontrolowali przebieg spotkania i nie licząc kilku groźnych akcji drużyny Viking zwycięstwo było niezagrożone. Drużyna z Sopotu trafiła do III grupy drugiej fazy pucharu, w której czeka już na nich tyska ekipa. Trzecim przeciwnikiem będzie zwycięska drużyna meczu Media Team – Jason Wrocław. W tak powstałej grupie zespoły rozegrają w sumie po 4 mecze (mecz i rewanż), które odbyć się muszą na przełomie 3 miesięcy (grudzień, styczeń, luty). Trzej zwycięscy trzech pucharowych grup, plus najlepsza drużyna z drugiego miejsca awansują do marcowego turnieju pucharowego, który wyłoni zdobywcę pucharu.

Trzymamy kciuku za pozostałe trójmiejskie ekipy, aby również dołączyły do fazy grupowej PPA!

Sparta-Viking Katowice – SKH Mad Dogs Sopot 2 : 4 (0:3-0:0-2:1)

0:1 Piotr Kocemba
0:2 Michał Okuniewski
0:3 Bartosz Krzyżanowski