Trójmiejska Liga Hokeja

Trójmiejska Liga Hokeja

Polish Czech English Finnish German Russian Slovak Swedish
Start Gdynia 2 Informacje o drużynie GKH Gdynia 2

śr

07

maj

2008

Informacje o drużynie GKH Gdynia 2 Drukuj
Drużyny - Gdynia 2

 

Nazwa: Gdyński Klub Hokejowy "Gdynia"

Rok założenia: 2002

Barwy: niebiesko-pomarańczowo-białe

Trener: Pawel Zwoliñski

Strona www: Fanpage GKH Gdynia

Największe sukcesy:

  • 2. miejsce TALH w sezonie 2007/2008
  • 2. miejsce TLH w sezonie 2012/2013
  • 1. miejsce MPA gr. B W Toruniu 2013
  • 3. miejsce TLH w sezonie 2013/2014
  • 4. miejsce XIII MPA w sezonie 2013/2014
  • 4. miejsce XIV MPA w sezonie 2014/2015

 


 

Nieoficjalną datą powstania klubu jest 23 grudnia 2001r. (godz.13.00). Tego dnia otwarto pierwsze sztuczne lodowisko w Gdyni. Nie miało ono pełnego wymiaru, pozwoliło jednak na pierwsze treningi Gdyńskiej drużyny. GKH Gdynia uczestniczy w trójmiejskiej amatorskiej lidze hokejowej od samego początku, czyli od roku 2005. Drużyna zrzesza entuzjastów i pasjonatów hokeja z całego Trójmiasta, a trzon zespołu od jego początku tworzą ci sami ludzie.

Największym sukcesem gdyńskiej drużyny było wicemistrzostwo ligi w sezonie 2007/2008, kiedy to ulegli w wielkim finale drużynie Goldwell Gdańsk 2-4, a na trybunach zasiadło ok. 300 fanów hokeja. W kolejnym sezonie 2008/2009 Gdyński Klub Hokejowy walczył o brązowy medal, jednak w decydującym meczu lepsza okazała się drużyna Dragons Gdańsk i Gdyni przypadło 4 miejsce. Sezon 2009/2010 to spadek o jedną pozycje w tabeli, porażka w ćwierćfinale sprawiła, że pozostała walka o 5 miejsce. Rozgrywki sezonu 2010/2011 nie przyniosły poprawy, po podobnym scenariuszu zespół z Gdyni ponownie walczył o piąte miejsce. Na pocieszenie Karol Przybyła został MVP całej ligi, zdobywając 27 bramek i 27 asyst, łącznie 54 punkty w klasyfikacji kanadyjskiej, co było przez lata rekordem ligi.

Przed sezonem 2011/2012 doszło do kilku bardzo ważnych zmian w drużynie. Najważniejszą było zatrudnienie uznanego szkoleniowca – Henryka Zabrockiego. Do zespołu powróciło paru zawodników, a organizacja treningów i drużyny znacznie się poprawiła. Pomimo gry w lepszej grupie i kilku dobrych rezultatów, znów przyszła porażka w ćwierćfinale i brak walki o medale. Drużyna ponownie zajęła 5 miejsce. Po raz kolejny na pocieszenie pozostała nagroda indywidualna, Michał Kłosiński został królem strzelców – zdobywając 28 bramek, co było rekordem ligi. Sezon 2012/2013 z powodu „lockout’u” rozpoczął się z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Przed startem rozgrywek zespół został zgłoszony do Mistrzostw Polski Amatorów gr. B, a skład został wzmocniony kolejnymi zawodnikami. Ostatecznie kampanie 12/13 można uznać, za najlepszy sezon w historii klubu.

W Trójmiejsiej Lidze Hokeja zespół przeszedł przez sezon zasadniczy niepokonany, notując 6 zwycięstw oraz remis. W fazie play off, zwyciężając w półfinale z Oliwą Hockey Team zapewniliśmy sobie drugi finał w dziejach klubu. W finałowym meczu ulegliśmy Mad Dogs Sopot 1-5 i zakończyliśmy sezon ze srebrnymi medalami. Po raz kolejny indywidualne wyróżnienie uzyskał Michał Kłosiński, zostając ponownie królem strzelców z 17 bramkami. Debiut na arenie ogólnopolskiej był równie udany jak sezon ligowy. Podczas turnieju w Toruniu nasz zespół wygrał wszystkie 5 pojedynków (3 mecze grupowe, półfinał i finał), w tym finał z Nestą Toruń 6-5. Zwycięstwo oznaczało awans na przyszły sezon do elity Mistrzostw Polski Amatorów. Michał Kłosiński został wyróżniony jako najlepszy napastnik turnieju.

Kampania 2013/14 to kontynuacja sukcesów. Zespół po raz drugi w historii okazał się najlepszy w sezonie zasadniczym TLH. Niestety porażka w półfinale sprawiła, że walczyliśmy o 3 miejsce. W meczu o brązowy medal okazaliśmy się lepsi od Goldwella Gdańsk i zapisaliśmy na swoim koncie trzeci medal w dziejach drużyny. Na Mistrzostwach Polski Amatorów dywizji 1 rozgrywanych w Gdańsku jako debiutanci dotarliśmy bez porażki do półfinału, gdzie przegraliśmy z Sigmą Katowice (wynik 0-1). W meczu o brązowy medal doznaliśmy porażki z Pionierem Tychy i swój występ zakończyliśmy na dobrej 4 pozycji.

Do rozgrywek w sezonie 2014/15 przestępowaliśmy pełni energii i z postanowieniem walki o dwa tytuły. Wszystko układało się po naszej myśli, aż do decydujących meczów w sezonie. Trzeci raz z rzędu wygraliśmy rundę zasadniczą Trójmiejskiej Ligi Hokeja, ponosząc raptem dwie porażki. Niestety problemy kadrowe nie pozwoliły nam w pełni skupić się na play-off’ach, co odbiło się na końcowym wyniku. Porażka w półfinałowym dwumeczu z Mad Dogs Sopot kosztowała nas walkę o prymat w lidze. W meczu o trzecie miejsce ulegliśmy MH Automatyce Dragons Gdańsk i zakończyliśmy rozgrywki na 4 miejscu. Michał Kłosiński głosami drużyn został wybrany najlepszym napastnikiem ligi. Na Mistrzostwach Polski Amatorów również wywalczyliśmy czwarte miejsce, które uznajemy za spory sukces. Grając 700km od domów w Nowym Targu przebiliśmy się przez fazę grupową, by w ćwierćfinale odprawić mistrz Polski – Sigmę Katowice (2-1). W półfinale ulegliśmy innej drużynie ze Śląska – Polonii Bytom, a w starciu o brązowy medal Goldwellowi Gdańsk, ostatecznie kończąc turniej tuż za podium.


Poprawiony: czwartek, 10 października 2019 13:25
 

Następny mecz GKH 2

Brak danych

Zawodnicy GK2

Bramkarz
Obrońca
Napastnik
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack