Trójmiejska Liga Hokeja

Trójmiejska Liga Hokeja

Polish Czech English Finnish German Russian Slovak Swedish
Start Turnieje Puchar Ligi TLH Turniej majowy o Puchar Ligi TALH

czw

07

maj

2009

Turniej majowy o Puchar Ligi TALH Drukuj
Turnieje - Puchar Ligi TLH
Wpisany przez Michał Okuniewski   
czwartek, 07 maja 2009 12:15
Puchar

Dla niektórych 1 maja to początek leniuchowania i obijania się nad jeziorem, dla innych to bardzo wyczerpujący dzień, który zaczyna się od wczesnych godzin porannych i kończy się pod wieczór. Tak właśnie wyglądała ostatnia sobota dla 4 drużyn, które to stanęły w walce o pierwszy w historii Puchar Ligi TALH. Turniej pierwotnie miał trwać 2 dni i uczestników miało być więcej, jednak ostateczny skład turnieju przedstawiał się następująco - Mad Dogs Sopot, Goldwell Gdańsk, Media Team oraz goście z poza Trójmiasta - Legion Warszawa. Turniej odbył się w jeden dzień, tak więc na małej tafli w Hali Olivia od godziny 10:00 do 19:00 mogliśmy non stop oglądać mecze amatorów.

Turniej rozpoczął mecz drużyn, które to spotkały się w niedawnym finale Trójmiejskiej Amatorskiej Ligi Hokeja, czyli ekipa "wściekłych psów" z Sopotu i "fryzjerów" z Gdańska. Wydawałoby się, że pierwszy mecz to rozgrzewka turnieju. Okazało się jednak, że był to najważniejszy mecz zawodów. Obie ekipy stawiane były za faworytów tego mini-turnieju, tak więc zawody rozpoczął mecz-rewanż za niedawny finał TALH. Mecze na turnieju rozgrywane były na podobnych zasadach co mecze ligi, czyli dwie połowy niezatrzymywanego czasu po 30 minut każda.

Zespół Goldwella rozpoczął bardzo mocno i po 10 minutach było już 2:0 dla "fryzjerów". Mad Dogsi jednak się nie załamali i zdołali wyjść jeszcze z wyniku 3:1 oraz 4:3 ostatecznie remisując mecz 4:4.

Zaraz po pierwszym spotkaniu naprzeciw siebie stanęły ekipy "gości" Legionu ze stolicy oraz dziennikarzy. Mecz był bardzo wyrównany i o końcowym tryumfie warszawiaków zadecydowała bramka strzelona na kilkanaście sekund przed ostatnią syreną.

Ekipy jednak nie zwalniały tempa i zaraz po tym spotkaniu na lodowisko wjechała ekipa z Sopotu, która to miała w planie rozegrać mecz z ekipą Legionu. Warszawiacy byli w o tyle gorszej sytuacji, ponieważ czekał ich drugi mecz z rzędu. Jedyną przerwę między meczami, czyli rozjazd i czyszczenie lodu, wykorzystali na krótką regenerację sił. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Mad Dogsów, którzy to zaaplikowali sowim przeciwnikom aż 9 bramek nie tracąc przy tym żadnej. Sopocianie zdawali sobie sprawę, że o końcowym tryumfie może zadecydować lepsza różnica bramek, dlatego tak bardzo przycisnęli rywala.

Czwarty mecz turnieju to starcie drużyny Goldwella z ekipą Media Team. Vice-mistrzowie ligi wiedzieli doskonale, że każda strzelona bramka może im przynieść ostateczne zwycięstwo w turnieju. Mecz toczył się ewidentnie pod dyktando "fryzjerów" i ostatecznie pokonali drużynę Mediów aż 13:2! Wynik taki powodował, że to Goldwell stał się wirtualnym zdobywcą pucharu.

Przedostatni mecz turnieju to starcie drużyny Mad Dogsów oraz Mediów. Zawodnicy czuli już duże zmęczenie rozegranymi wcześniej meczami, ale aby myśleć o końcowym tryumfie zawodnicy z Sopotu musieli wysoko pokonać ekipę dziennikarzy, aby w miarę spokojnie oglądać ostatni mecz turnieju. Tak też się stało, ponieważ mecz zakończył się najwyższym zwycięstwem Mad Dogsów w historii trójmiejskich rozgrywek amatorskich, a mianowicie 19:1! Taki wynik oznaczał, że Puchar może im tylko odebrać Goldwell, który pokonałby ekipę z Warszawy przynajmniej 16 bramkami!

Okazało się jednak, że i ekipa Goldwella czuła turniej w nogach i po bardzo wyrównanym meczu, w którym to przegrywali już z ekipą Legionu 2:0, wygrała ostatecznie mecz 6:4 i zakończyła turniej na tym samym miejscu, co tegoroczną ligę TALH.

Historyczną, pierwszą edycję turnieju o Puchar Ligii TALH wygrała ekipa Mad Dogs Sopot. Puchar ten oznaczał dublet, którym mogli się pochwalić zawodnicy z Sopotu. Miesiąc temu cieszyli się z wygrania ligi, teraz unieśli w górę puchar ligi. Podczas zakończenia tegorocznego turnieju, organizator tych mini-zawodów - pan Sławomir Turos, zaznaczył, że bardzo by mu zależało, aby ten turniej wszedł na stałe do grafiku amatorskich rozgrywek na Pomorzu i możemy mieć tylko nadzieję, że za rok turniej ten ponownie się odbędzie.

Mamy nadzieję, że przyszłoroczny turniej trwać będzie trochę dłużej, gdyż rozgrywanie 3 meczów jednego dnia oznacza totalne wykończenie dla zawodników-amatorów. Wszystkie drużyny jednomyślne podkreśliły, że obsada turnieju mogłaby być nieco liczniejsza, tak więc zobaczymy ile ekip zgłosi chęć udziału w II już edycji Pucharu Ligi TALH.

Do zobaczenia za rok!


Komplet wyników turnieju majowego:

Goldwell Gdańsk - Mad Dogs Sopot 4:4
Media Team - Legion Warszawa 4:5
Mad Dogs Sopot - Legion Warszawa 9:0
Goldwell Gdańsk - Media Team 13:2
Media Team - Mad Dogs Sopot 1:19
Goldwell Gdańsk - Legion Warszawa 6:4


Końcowa tabela:

miejsce drużyna mecze bilans punkty
1. Mad Dogs Sopot 3 32-5 (+27) 7
2. Goldwell Gdańsk 3 23-10 (+13) 7
3. Legion Warszawa 3 9-19 (-10) 3
4. Media Team 3 7-37 (-30) 0

Poprawiony: czwartek, 07 maja 2009 12:21
 

Patronat rozgrywek

stoczniowiec logo

Natalia informuje

Najbliższe mecze: 

9.03 pon Goldwell-Mad Dogs
10.03 wt GKH2-Media
11.03 śr GKH-OHT
12.03 czw Marvins-Grizzlies

Zapraszamy na nasz profil na Facebook'u

 

Najbliższe mecze

Brak danych

Ostatnie wyniki

  GKH6-3OHT 
  GK215-1MED 

Ranking drużyn

TLH A

1 GOL Goldwell 21pkt
2 GKH GKH Gdynia 20pkt
3 OHT OHT 17pkt
4 MAD Mad Dogs 17pkt
5 DRG Dragons 15pkt

TLH B

1 LID Lider HT 27pkt
2 FAN FCDH 24pkt
3 GKH GKH Gdynia 2 18pkt
4 MAR Marvins 15pkt
5 GRZ Grizzlies 3pkt

6

GRZ Media 3pkt
 

Losowy zawodnik

Oliwa Hockey Team
Marek Jakub Walicki
Marek Jakub Walicki
Napastnik
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack