Trójmiejska Liga Hokeja

Trójmiejska Liga Hokeja

Polish Czech English Finnish German Russian Slovak Swedish
Start MPA - Mistrzostwa Polski Aktualności 22-25 kwietnia - Mistrzostwa Polski Amatorów

wto

21

kwi

2009

22-25 kwietnia - Mistrzostwa Polski Amatorów Drukuj
Mistrzostwa Polski - Aktualności
Wpisany przez Natalia Konicz   
wtorek, 21 kwietnia 2009 22:38
8 Mistrzostwa Polski Amatorów

Już dnia dzisiejszego reprezentanci nadmorskiego hokeja pojechali do Krynicy-Zdroju, by rywalizując z najlepszymi drużynami amatorskimi z całej Polski o tytuł Mistrza Polski Amatorów, rozsławiać prestiż i poziom naszej Trójmiejskiej Amatorskiej Ligi Hokeja.

Po długiej podróży na drugi koniec Polski, hokeiści z Trójmiasta chwilę odpoczną i już w jutro rozpoczną walkę w grupach. W Grupie B na ?Gdańskie Smoki? czekają Sielec Sosnowiec, Zawisza N.Targ i MAKS Murcki. W Grupie C ?Sopockie Wściekłe Psy? spotkają się z Krynickimi Diabłami, Panterami Cieszyn i Podhalem N.Targ. W Grupie D ?Oliwa? rywalizować będzie z Polonią Bytom, Cracovią oraz z Warsaw Kings.

Rozgrywki obejmują okres 22-25 kwietnia (środa-sobota). W ciągu tych 4 dni odbędą się aż 32 spotkania. Przed zawodnikami stoi duże wyzwanie kondycyjne! Od środowego poranku do piątkowego popołudnia rozegrane zostaną mecze w grupach, które trwać będą dwie połowy po 15 minut każda. Na drugą część piątkowego dnia zaplanowano ćwierćfinały. Wezmą w nich udział dwa najlepsze zespoły z każdej z czterech grup. Zagrają systemem A1-C2, C1-A2, B1-D2, D1-B2, a mecze trwać będą 2 razy po 20 minut. W sobotę rano zwycięzcy ćwierćfinałów rozegrają półfinały systemem (A1-C2)-(D1-B2) i (C1-A2)-(B1-D2), a długość spotkań zwiększy się do 3 tercji po 15 minut. Na godz. 16:00 przewidziano mecz o III miejsce (3x15min) i finał na godz.18:30 (3x20min). Około godz. 20:30 poznamy zwycięzcę Mistrzostw Polski Amatorów roku 2009.

Projekt plakatu 8. Mistrzostw Polski Amatorów

Projekt plakatu 8. Mistrzostw Polski Amatorów

Terminarz spotkań:

22.04.2009 (środa)
13:30 Sielec Sosnowiec - Dragons Gdańsk 4:0 (3:0 - 1:0)
(najlepszy zawodnik meczu: Łukasz Łapiński)

18:00 Oliwa Hockey Team - Polonia Bytom 4:5 (0:5 - 4:0)
(bramki OHT: Jakub Walicki, Paweł Grajewski, Arkadiusz Bruliński, Marcin Bławat)
(najlepszy zawodnik meczu: Arkadiusz Bruliński)

23.04.2009 (czwartek)
7:00 Pantery Cieszyn - Mad Dogs Sopot 1:8 (0:6 - 1:2)
(bramki MAD: Maciej Madej, Michał Żołnowski - 2, Wojciech Stachowiak - 3, Wojciech Chyliński, Michał Okuniewski)
(najlepszy zawodnik meczu: Michał Żołnowski)

16:00 Warsaw Kings - Oliwa Hockey Team 2:6 (1:1 - 1:5)
(bramki OHT: Piotr Kuklis, Łukasz Piaszczyński - 2, Jakub Walicki, Paweł Grajewski, Marcin Bławat)
(najlepszy zawodnik meczu: Łukasz Piaszczyński)

17:30 Dragons Gdańsk - MAKS Murcki 2:4 (0:1 - 2:3)
(bramki DRG: Kamil Oppeln-Bronikowski - 2)
(najlepszy zawodnik meczu: Kamil Oppeln-Bronikowski)

19:00 Mad Dogs Sopot - Krynickie Diabły 0:5 (0:2 - 0:3)
(najlepszy zawodnik meczu: Michał Okuniewski)

24.04.2009 (piątek)
8:30 Amatorzy Podhale Nowy Targ - Mad Dogs Sopot 6:1
(bramka MAD: Wojciech Stachowiak)
(najlepszy zawodnik meczu: Radosław Waszkiewicz)

10:00 Oliwa Hockey Team - Cracovia Kraków 2:1 (0:1 - 2:0)
(bramki OHT: Bartosz Nowak, Łukasz Piaszczyński)
(najlepszy zawodnik meczu: Radosław Lange)

13:00 Zawisza Nowy Targ - Dragons Gdańsk 1:4 (1:2 - 0:2)
(bramki DRG: Karol Przybyła, Piotr Biały, Mateusz Piaszczyński, Adam Marcinkowski)
(najlepszy zawodnik meczu: Mateusz Piaszczyński)

Ćwierćfinały:
15:00 Wojownicy Oświęcim - Krynickie Diabły 3:2 K
16:30 Amatorzy Podhale Nowy Targ - Nesta Toruń 4:2
18:00 Sielec Sosnowiec - Oliwa Hockey Team 4:3 (0:1 - 4:2)
(bramki OHT: Paweł Grajewski, Bartosz Nowak - 2)
(najlepszy zawodnik meczu: Bartosz Nowak)
19:30 Polonia Bytom - MAKS Murcki 6:0

Półfinały:
10:00 Wojownicy Oświęcim - Polonia Bytom 1:4
12:30 Sielec Sosnowiec - Amatorzy Podhale Nowy Targ 3:2

Mecz o 3 miejsce:
16:00 Wojownicy Oświęcim - Amatorzy Podhale Nowy Targ 4:5 D

Mecz o 1 miejsce:
18:30 Polonia Bytom - Sielec Sosnowiec 0:7

(Terminarz wszystkich meczów i tabele wyników dostępne pod adresem: http://kth.i24.pl/8mpa)


Drużyny z Trójmiasta występują w składach:

Oliwa Hockey Team
Oliwa Hockey Team:
(br) Szerszeń Krzysztof - Lange Radosław
(1) Wańczyk Wojciech, Suleciński Wojciech - Mielczarek Andrzej, Walicki Jakub, Nowak Bartosz
(2) Grajewski Paweł, Kuklis Piotr - Bruliński Arkadiusz, Bławat Marcin, Piaszczyński Łukasz
(3) Szczepkowski Leszek, Narzyński Ryszard - Świetlicki Jacek, Ignaciuk Łukasz, Kuklis Tomasz

Dragons Gdańsk
Dragons Gdańsk:
(br) Łapiński Łukasz
(1) Purzyński Bartosz, Wycichowski Wawrzyniec - Marcinkowski Adam, Lisek Marcin, Piaszczyński Mateusz
(2) Richter Sebastian, Tutaj Przemysław - Biały Piotr, Oppeln-Bronikowski Kamil, Przybyła Karol
(3) Kroszel Jakub, Nowopolski Maciej, Szumera Piotr

Mad Dogs Sopot
Mad Dogs Sopot:
(br) Simaniuksztys Sebastian - Waszkiewicz Radosław
(1) Delebis Maciej, Śmigielski Michał - Chyliński Wojciech, Żołnowski Michał, Madej Maciej
(2) Kaczmarek Piotr, Okuniewski Marcin - Okuniewski Michał, Stachowiak Wojciech, Klein Rafał


Bardziej zainteresowanym kibicom polecam stronę internetową organizatora, która została rewelacyjnie przygotowana. Osobom tylko trochę zainteresowanym, w niniejszym artykule przedstawimy wyniki meczów oraz najważniejsze informacje dotyczące turnieju i naszych nadmorskich drużyn, bazując na wypowiedziach zawodników oraz wybierając najistotniejsze wiadomości z wyżej wymienionej strony.


Dwa dni zmagań na krynickiej hokejowej tafli za nami...

Dragons Gdańsk

Już teraz wiadomo, że po dwóch przegranych meczach Dragonsi żegnają się z turniejem i jutro po meczu z Zawiszą N.Targ wracają do domu. Swój debiut na MPA "Smoki" chyba mogą zaliczyć do udanych i mam nadzieję, że będą go miło wspominać. Choć dziś są załamani po meczu z MAKS Murckami, to przynajmniej zawodnicy byli chwaleni za swą grę i wolę walki w tym turnieju. Przede wszystkim w drugim meczu to zielono-biali dominowali na lodzie, mądrze komponowali grę i stworzyli wiele niemal 100% sytuacji bramkowych, jednak nieskuteczność prześladuje gdańszczan.

W walce o wyjście z grupy liczą się natomiast pozostałe dwie nasze drużyny.

Mad Dogs Sopot

Ciężkie zadanie czeka Mad Dogsów. Żeby mieć szansę na dalszą grę muszą pokonać jutro Podhale N.Targ i to przynajmniej 7. bramkami. Według regulaminu "w przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn o kolejności miejsc w tabeli decydują: wyniki bezpośrednich spotkań, następnie korzystniejsza różnica bramek ze wszystkich spotkań eliminacji, następnie większa liczba zdobytych bramek we wszystkich spotkaniach tej fazy rywalizacji i ostatecznie mniejsza liczba straconych bramek". "Wściekłe Psy" rozgrywki rozpoczęli dziś o godz. 7:00 rano bez problemu wygrywając z najsłabszą drużyną grupy C, Panterami Cieszyn, jednak 12 godzin później już nie poradzili sobie z gospodarzami Mistrzostw, Krynickimi Diabłami.

Oliwa Hockey Team

W lepszej sytuacji jest Oliwa Hockey Team. Polonia Bytom jest już pewna wyjścia z grupy, a drugi uczestnik ćwierćfinałów zostanie wyłoniony w bezpośrednim meczu Oliwa-Cracovia. OHT wystarczy remis, mają bowiem lepszy bilans bramkowy. Zawodnicy "Oliwy" są zadowoleni ze swojej gry: odważnie w ataku i mądrze w obronie. Dodatkowo ich pierwszy najlepszy atak gra częściej, wchodząc co drugą zmianę pomiędzy drugą i trzecią formacją. Hokeiści z Oliwy, mimo słabego początku, gdzie przegrali pierwszą połowę wczorajszego meczu 0:5, później ruszyli do ataku i strzelili 4 bramki, jednak nie zdołali dogonić rywala. Dzisiejsza gra natomiast należała do chłopaków znad morza. Niemal nie wypuszczali przeciwnika z ich tercji obrony, zdecydowanie przeważając na lodzie. Pewnie pokonali Warszawę, choć po pierwszej połowie ich dominacja nie była widoczna na tablicy wyników (1:1, w tym wykorzystany karny dla Kingsów). Dopiero druga odsłona pozwoliła skończyć mecz z 2 punktami dla OHT.


Mad Dogs Sopot

Niestety drugiej naszej drużynie nie powiodło się wyjść z grupy. Jedyną możliwością była wysoka wygrana. Niestety po dobrym wyrównanym meczu Mad Dogsi musieli uznać wyższość Nowotarżan. Pierwsza bramka Stachowiaka dała nadzieję Sopocianom, ale później to już przeciwnicy strzelali. Przy stanie 1:2 chłopaki opadli z sił. Ciężko jest grać na pełnych obrotach przez cały mecz przy dyspozycji jedynie 10 zawodników z pola.

Oliwa Hockey Team

Zwycięstwo Oliwy, wymęczone w ostatnich minutach zapewniło hokeistom z Gdańska grę w ćwierćfinałach. Mecz był popisem nieskuteczności gdańszczan. Nawet grająca w 7 osób Cracovia bliska była zwycięstwa. Oby skuteczność się poprawiła w kolejnym meczu! O godz. 18:00 zmierzą się z Sielcem Sosnowiec.

Dragons Gdańsk

Ostatni mecz w fazie eliminacji należał do Dragonsów. Co prawda wynik spotkania nie mógł niczego już nie zmienić, ale hokeiści chcieli pokazać wolę walki do końca. Po wygranym fajnym meczyku pozostaje niedosyt, że wcześniejszych gier nie udało się wygrać.


Oliwa Hockey Team

Po zaciętym spotkaniu zespół z Sosnowca pokonał gdańską Oliwę. Jeszcze na 10 minut przed końcem spotkania OHT prowadziło 3:1, ale później zaczęli łapać głupie kary. Bramki wpadały głównie w osłabieniu 3 na 5 i 4 na 5. Decydującą bramkę Sielec strzelił na 44 sekundy przed końcem drugiej odsłony. A mecz mógł zakończyć się inaczej. To był najlepszy występ w wykonaniu OHT.

Niestety poziom sędziowania, nie tylko w tym meczu, budził wiele wątpliwości i niezadowolenia chyba u wszystkich drużyn.


Sielec Sosnowiec Mistrzem Polski 2009

Sielec Sosnowiec Mistrzem Polski 2009

Końcowa klasyfikacja:

1. Sielec Sosnowiec
2. Polonia Bytom
3. Amatorzy Podhale Nowy Targ
4. Wojownicy Oświęcim
Poprawiony: poniedziałek, 27 kwietnia 2009 11:04
 

Patronat rozgrywek

stoczniowiec logo

Natalia informuje

Najbliższe mecze: 

17.02. pon Goldwell-Oliwa
18.02 wt FCDH-Marvins
19.02. śr Dragons-GKH
20.02 Grizzlies-GKH 2


Zapraszamy na nasz profil na Facebook'u

 

Najbliższe mecze

Tue, 18 Feb 2020 21:30 
TLH B 2019/2020
Fan Klub
Fan Klub
: Marvins
Marvins
Statystyki sezonu
Poprzedni mecz 11/19/19
TLH B 2019/2020
Marvins - Fan Klub   1:3

Wed, 19 Feb 2020 21:30 
TLH A 2019/2020
Dragons
Dragons
: Gdynia
Gdynia
Statystyki sezonu
Poprzedni mecz 12/19/19
TLH A 2019/2020
Dragons - Gdynia   4:3

Ostatnie wyniki

  GOL3-5OHT 
  GKH5-0GOL 

Ranking drużyn

TLH A

1 GOL Goldwell 18pkt
2 GKH GKH Gdynia 17pkt
3 DRG Dragons 15pkt
4 MAD Mad Dogs 14pkt
5 OHT OHT 11pkt

TLH B

1 LID Lider HT 27pkt
2 FAN FCDH 24pkt
3 GKH GKH Gdynia 2 15pkt
4 MAR Marvins 9pkt
5 GRZ Grizzlies 3pkt

6

GRZ Media 0pkt
 

Losowy zawodnik

GKH Gdynia
Jakub Brzóskowski
Jakub Brzóskowski
Napastnik
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack